Aktuality

19. dubna 2014

Alébrž je to již 25 let, co se snažíme naší muzikou dělat radost jak sobě, tak Vám, našim příznivcům a posluchačům, rozhodli jsme se to letos řádně oslavit. Pozvali jsme si k sobě na vystoupení pár přátel, to abychom tu naši oslavu nestrávili celou na pódiu a také proto, abychom si to mohli plnými doušky sami užít.

Jako „před kapelu“ jsme pozvali Michala Šindeláře s Martinem Juhou, od půl desáté půjdeme hrát na hodinku my a na závěr přijedou Nováci z Písku se svou zábavovou skupinou Votvíráci. V přestávkách mezi kapelami se představí taneční skupina Sluníčko, která Pauzu provázela již v počátcích své existence a vystřídá ji skupina Osm a půl opice, která vyplňuje naše vystoupení country tanci v době současné.

Oficiální část skončí v jednu ráno a bude následovat divoký jam session do časných ranních hodin :)
Těšíme se na Vás 19. dubna ve 20h v obecním sále v Radošovicích naviděnou !!!
 

4. srpna 2012
Když jsem začínal na banjo, jezdívali jsme s klukama hrát do jednoho hotelu na Železné Rudě. Na aparuturu nebylo, tak jsme celou tu hospodu museli „uřvat na hubu“. Pak mě draftovali do Pauzy a říkal jsem si: Pauza má vlastní aparaturu, teď už to bude ono. To by jste nevěřili, co beden, krabiček a různých šňůr je potřeba, aby to člověk všechno ozvučil.
Jak to glosoval včera při balení Meisner: „Je to v podstatě taková mravenčí práce, kabely a zase kabely“ :))
…a co se s tím člověk natahá !!! Tak si někdy říkám, jestli by nebylo lepší s sebou vozit nějaké bedňáky a nebo doufat, že přibude těch hraní, kdy najíždíme jako páni jen s nástrojema a kdy se o zvuk a tahání beden stará prostě někdo jiný… To není však případ dnešního hraní v Písku v hotelu u Kapličky. Takže pánové Pauzáci, namasírovat svaly a v půl šestý nakládáme…

3. srpnence 2012
Žďár u Protivína – obecní countrybál
Žďár je malá víska hozená kousek vlevo od cesty cestou z Písku do Protivína. Mají tam na návsi pěknou hospůdku s ještě hezčím dvorečkem, kde je zařízené útulné posezení. Hostinský tam umí připravit výborné maso a když se Vám poštěstí, ještě si u píva poslechnete příjemnou muziku. Například tento pátek tam hrajeme my s Pauzou, tak přijďte posedět, popít a zatancovat. Začínáme v 8 večer a budeme tam až do půlnoci. Jen to počasí, aby vyšlo…

27. a 28. července 2012
Festival – Mnich u Kamenice a Slavnosti chleba v Lenoře
Není větším zadostiučiněním pro interpreta, než konstatování pořadatele, že se akce povedla dle představ a že s námi na příští rok určitě zase počítají. No my se Vám ještě ozveme, zkoušíme chvíli machrovat, ale protože nám machrování zas tak moc nejde, s nadšením výzvu přijímáme. V Mnichu se ještě uvidí, který žánr bude převládat jako stěžejní na příštím ročníku festivalu a zda se do něj s repertoárem vejdeme, zato v Lenoře je to tutovka. Jednak už je v jednání countrybál, který by se podle všeho měl uskutečnit 23.2.2013 a věřím, že na Slavnostech chleba se na přes rok také ukážeme. Budeme se tedy těšit…

16.03.2012
Volyně – countrybál
Po měsíční odmlce, kdy jsme regenerovali síly po víkendovém tažení po jižní Moravě, se již opět těšíme na vystupování. V příštích třech týdnech vystřídáme postupně Volyni, Kaplici a Milevsko a pak bude následovat tolik očekávaná taškařice v podobě karnevalového vystoupení v DDM ve Strakonicích. Bude se jednat o oprášenou reprízu tolik vydařené akce – lednového maškarního plesu v Sokolovně. Opět budeme hrát s našimi hudebními hosty a jako bonus jsme přizval na prkna, co pro nás znamenají svět, dalšího, v pořadí již devátého muzikanta :) Jako malou nápovědu prozradíme, že slíbil, že s sebou přiveze 2 štětky…

09.12.2011
Písek – advent
Písecký advent se pořadatelům opravdu vyvedl – posuďte sami.

Advent na píseckém náměstí

Ač zarytý Strakoňák musím uznat, že jsme velmi rádi, že jsme si na této akci mohli zahrát. Na podiu i pod ním panovala příjemná atmosféra, takže jsme si hraní koled před beznadějně plným náměstím opravdu vychutnali. Velké díky patří všem pořadatelům, moderátorů, osvětlovačům a skvělým zvukařům (díky Petře)

11.6.2011
Zájezd do České Lípy – festival Žíznikovský kocour
Hrajeme spíš tady u nás na jihu, proto jsme byli rádi, že nás zas jednou někdo pozval do jiného koutu Čech. Tentokrát naše díky patří Petru Murkovi, zvanému Můra. Byl přesvědčen, že na jeho festivalu nesmíme chybět, ačkoliv jsme díky cesťáku asi představovali jednu z největších položek v rozpočtu celé akce. Neváhali jsme tedy a odhodlaně jsme absolvovali tříhodinový přesun ze Strakonic do České Lípy. Postaráno o nás bylo přímo královsky. Tady máte k dispozici místnost na rozehrání, támhle se hřeje gulášek, hoši, ochutnáte domácí tlačenku… ? Hodinové vystoupení jsme si náramně užili a jelikož jsme neměli dost, udělali jsme ještě menší jam v místní hospůdce. Pravda, jam měl správně následovat až po skončení celé akce v 11 večer, jenže v té době už jsme museli balit fidlátka a zase vyrazit k domovu. Chudák Bohouš, musel odřídit tu dlouhou cestu zpět – v noci, v dešti – úplně sám, protože zbytek kapely byl nacucanej jako houba a spal. Ještě, že ho máme!!!
Zapsal: Bohouš

27.5.2011
Sušické slavnosti
Jelikož se Pauza na jaře v Sušici dobře uvedla, byla přizvána místním kulturním střediskem na koncertování na tradičních Sušických slavnostech. Jde o celkem velkou akci spojenou s bohatým doprovodným programem, kdy se během celého weekendu uskuteční na hlavní stage na náměstí celá řada koncertů od dechovky po rockové a country kapely. Za zmínku rozhodně stojí hlavní tahák, kterým byl letos Kamil Střihavka. Naše vystoupení proběhlo v pátek v 19.h a dokonce i chvílema přestávalo pršet. Už jsme byli někde za půlkou playlistu, když náhle vypadl na celém náměstí na několik dlouhých minut proud. Až na basu není naše kapela závislá na elektrice a tak jsme mohli – pravda v komorním duchu – pokračovat v produkci aj bez ententriky. Lidi se slezli blíž pod podium, aby slyšeli a když jsme mimořádně zařadili „Nezacházej slunce“, dokonce si někteří i s chutí zanotovali. Pořadatelé neskrývali nadšení a moc dobře věděli, že kdyby v tu dobu stála na podiu jakákoliv jiná kapela, která hraje s bicíma, klávesama nebo elektrickou kytarou, takhle „hladce“ by se to nezakulišilo :) Po nějakých deseti minutách mikrofony zase ožily a tak jsme mohli za bouřlivých ovací vystoupení zdárně dokončit. Do Sušice zavítáme opět v řijnu – 7.10. tam proběhne další countrybál…

14.5.2011
Po několika odehraných soukromých oslavách je tu konečně opět hraní pro veřejnost a ne hned tak pro nějakou… Osm a půl opice ve spolupráci s Domem dětí uspořádali dětské odpoledne pro nejmenší, kteří se na akci náležitě vyblbly. Co na tom, že jich tam bylo asi jen 10, i tak jich byl rázem plný sál… Připravili jsme si pro ně pásmo dětských písniček z různých pohádek a večerníčků a trošku jsme si s kapelou zaimprovizovali. Po večeři v Palermu, kde jsme si dali středně propečený smažený sýr (medium:) jsme se vrátili na druhý set, který byl určen již dospělým, avšak takovým, kteří se nestydí přijít do společnosti v pyžamu. Narozdíl od minulého ročníku pyžamové párty na Zálesí jsme letos zůstali na podiu v civilu, což budeme muset na příště napravit.

21.3.2011
O víkendu jsme zahráli našemu bývalému kamárovi na pádesátce ve Strakonickém pivovaru. Nálada byla výborná, oslavenec spokojený, takže mise splněna na jedničku. Učinili jsme velmi zajímavý farmaceutický objev. Ačkoliv měl Ferda už od středy rýmu jako trám, že ani nestíhal vyndavat suché papírové kapesníky z kapec, v pivovaru – jako bys mávnul kouzelným proutkem – bylo najednou po rýmě. Formulovali jsme 2 hypotézy, proč tomu tak je. Jednou je bezesporu léčivý účinek strakonického Nektaru a tou druhou fakt, že se dostal ze stresujícího domácího prostředí. A opravdu – v půlnoci mu přišla od manželky jen sms-ka a hned zas začal frkat… :))

13.3.2011
Skupina si líže rány po dvoudenním koncertování, kdy se po celý weekend dělila o podium s fenomenální country kapelou Neznámí zo Slovenska. Máme za sebou Countrybál v Čejeticích a Countrybál v Sušici, ze kterého jsme přijeli v 6 ráno a někteří z nás to odmarodili. Zejména Sušický bál se vyvedl, za což jsme velice rádi, protože pro Kopíka (našeho mandolinistu a houslistu) to bylo první vystoupení v jeho rodné vsi a dlužno dodat, že ohlasy tamních muzikantů byly pozitivní, čehož si opravdu vážíme. No vlastně jsem mluvil jen s Jéňou a s Luďou a ty by mi stejně neřekli, kdyby se jim to nelíbilo :)
Jak se později ukázalo, aj zvukař byl šikovný, takže nám po vystoupení předal celkem zdařilou nahrávku našeho vystoupení, ze které jsme vybrali první zvukové ukázky pro tento náš nový web.

Copyright © Pauza WE

BeCorp.cz » Tvorba webových stránek a SEO